Cze

31 maja 2018 roku o godzinie 9:15 w Domu Strażaka w Witkowicach
zebrali się przedstawicie OSP, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Witkowicach,
aby uroczyście obchodzić przypadające na ten dzień „BOŻE CIAŁO”.

Następnie przemarszem przeszli
do Kościoła Parafialnego w Witkowicach,
gdzie o godzinie 10:00 odbyła się Msza Święta.

Po Mszy Świętej wierni przeszli w uroczystej procesji ulicami Witkowic
kolejno do czterech ołtarzy, przy których czytane
były fragmenty Ewangelii związane z Eucharystią.

Orkiestra podczas procesji wykonywała pieśni i fanfary.

Boże Ciało to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu.
Po liturgii eucharystii następuje procesja do czterech ołtarzy.
Przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta Ewangelię.
Na zakończenie procesji kapłan udziela wiernym błogosławieństwa.
Uczestnictwo w procesji – to publiczna manifestacja wiary.
Jest to jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych
przez Kościół Katolicki. Historia uroczystości Bożego Ciała sięga średniowiecza.

Opracowała: Justyna Janosz
Foto: Kamilla Frysztacka

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Kęty
w ramach realizacji zadania publicznego dla Gminy

Znalezione obrazy dla zapytania gmina kęty logo

• Informacja o pomocy otrzymanej w ramach EFRROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja mająca na celu rozwój kapitału społecznego obszaru LGD Dolina Soły oraz podniesienie wiedzy mieszkańców w tym w szczególności w zakresie ochrony środowiska, przeciwdziałania zmianom klimatu i innowacji poprzez przeprowadzenie cyklu szkoleń współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji
    w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
    z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w ramach podejmowania działalności gospodarczej

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020